Summer Lofts Ustronie Morskie

Aktualności

20-07-2020

Ustronie Morskie do odkrycia


Przemierzając pomorską część trasy DK 11 pomiędzy Koszalinem a Kołobrzegiem, można trafić na miejscowość Ustronie Morskie. Niewielką wieś nad Morzem Bałtyckim zamieszkuje niespełna cztery tysiące mieszkańców. Tymczasem w sezonie letnim odwiedza ją co roku prawie 300 tysięcy turystów. Co takiego przyciąga takie rzesze ludzi i sprawia, że z roku na rok jest ich tu więcej?

Ustronie Morskie – jak dojechać?

Już sam dojazd do Ustronia Morskiego nie sprawia większego problemu. Samochodem można się dostać wspomnianą trasą DK 11, prowadzącą przez całą Polskę już ze Śląska. W pobliżu drogi ulokowany jest też niewielki dworzec kolejowy, dlatego można skorzystać nawet z dojazdu koleją. Miejscowość położona jest około 10 kilometrów od Kołobrzegu. Do niedawna na tym odcinku regularnie kursowały podmiejskie autobusy. Nadal dla chcących możliwa jest podróż prywatnym busem w obu kierunkach.

Nadmorski klimat w nowoczesnej formie

Ustronie Morskie to miejscowość, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Rosnąca popularność i coraz większe rzesze turystów sprawiają, że sporo inwestuje się tu w nieruchomości. Powstają nowe hotele i pensjonaty, a dotychczasowe podnoszą standard, nie chcąc zostać w tyle. Osoby odwiedzające tę miejscowość przed kilkunastu laty, w obecnej formie mogą jej nie poznać.

Pomimo sporego ruchu turystycznego, ta nadmorska turystyczna wieś nadal uznawana jest za miejsce położone na uboczu. Osoby, które szukają więcej emocji, mogą odwiedzić pobliski Kołobrzeg, czy bardziej rozrywkowe Mielno, do których wcale nie jest tak daleko. Jednak malowniczo położone Ustronie Morskie z licznymi niewielkimi knajpkami, smażalnia ryb, czy atrakcjami dla dzieci dysponuje wszystkim, czego turystom potrzeba. Nic dziwnego, że ilość osób odkrywających Ustronie Morskie każdego roku rośnie o około 5 - 7%.

Plażowanie i inne atrakcje

Centrum Ustronia Morskiego usytuowane jest na klifie, z którego prowadzi bezpośrednie zejście na szeroką plażę. Ta z kolei charakteryzuje się pięknym jasnym piaskiem, który wręcz zaprasza do leżakowania. W wielu miejscach znajdują się strzeżone kąpieliska, a woda spełnia normy czystości.

Wybrzeże Bałtyku ma to do siebie, że turyści nie zawsze mogą liczyć na dwa tygodnie pięknej pogody. Jednak w mniej słoneczne dni, kiedy plażowanie nie wchodzi w rachubę, warto skorzystać z innych atrakcji. Wiele z nich przygotowane jest z myślą o całych rodzinach. Na osoby chcące popływać w słodkiej wodzie i skorzystać ze zjeżdżalni czy jacuzzi, czeka aquapark. Można znaleźć tam nowoczesne baseny, także odkryte, boisko do piłki plażowej i wiele innych atrakcji. Najmłodsi urlopowicze z pewnością ucieszą się z Western Parku, gdzie będą mogli zapoznać się z realiami kowbojskiego życia.

W Ustroniu Morskim nie będą nudziły się także osoby lubiące aktywność fizyczną. Ucieszą się zarówno spacerowicze, jak i osoby poszukujące mocniejszych wrażeń. Co czeka na turystów?

Trasy rowerowe w Ustroniu Morskim

Osoby, które lubią poszaleć na jednośladzie, powinny zabrać rowery ze sobą. Czeka tu świetnie przygotowana trasa o długości 23 kilometrów. Przemierzając ją, można poznać większość najciekawszych miejsc w gminie i okolicy, łącznie z ruinami budowli krzyżackiej, kompleksu pałacowego, czy jednym z najstarszych kościołów na Pomorzu.

Piesze szlaki turystyczne w Ustroniu Morskim

Przez Ustronie Morskie przebiega międzynarodowy szlak pieszy E-9, który rozpoczyna się jeszcze w mieście Brest we Francji. Z centrum miejscowości można podążać nim na wschód do dziewiętnastowiecznej latarni morskiej w Gąskach. Ten ośmiokilometrowy spacer będzie przebiegał po malowniczej promenadzie wzdłuż wybrzeża. Z kolei podróżując na zachód tą samą promenadą, po 11 kilometrach można dotrzeć na plażę w Kołobrzegu.

Wędkarstwo w Ustroniu Morskim

Na wschód od miejscowości wpada do morza rzeka Czerwona. Jej ujście to dobre miejsce dla wędkarzy, którzy chcą załapać leszcze, flądry czy węgorze, a nawet ryby łososiowate.

Loty widokowe w Ustroniu Morskim

W pobliżu Ustronia Morskiego w miejscowości Bagicz funkcjonuje lotnisko, które zbudowane zostało jeszcze za czasów III Rzeszy. Obecnie jest odnowione i prowadzone są z niego loty widokowe, a także turystyczne na Bornholm.

Jeździectwo w Ustroniu Morskim

W obrębie miejscowości działa kilka stadnin koni i szkółek jeździeckich. Ta atrakcja zainteresuje nie tylko zaawansowanych jeźdźców, ale także osoby chcące spróbować się w tym sporcie.

Miejsca historyczne w Ustroniu Morskim

Wśród innych atrakcji nie brakuje propozycji dla osób zainteresowanych historią. To właśnie w Ustroniu Morskim znajduje się najstarszy dąb w Polsce - ośmiuset letni “Bolesław”. W pobliżu rośnie 160 lat młodszy dąb “Warcisław”. Z XIX wieku pochodzi z kolei zabudowa, w której znajduje się Skansen Chleba. Można zobaczyć tam, w jaki sposób wykonywano niegdyś chleb i samemu spróbować go wypiec. O strategii obronnej za czasów PRL przypominają pozostałości po baterii nadbrzeżnej i umocnieniach, które znajdują się w okolicznych lasach niedaleko wybrzeża.

Jeśli chodzi o wspomniane atrakcje, pewnie wiele jeszcze zostało pominiętych. Z każdym rokiem pojawia się coś nowego, co jeszcze korzystniej wpływa na rozwój tej lokalizacji i zwiększa zainteresowanie nią.

Zapraszamy do śledzenia postępów na naszej stronie i na Facebooku

Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami sprzedaży :

KOŁOBRZEG, ul. Zwycięzców 12 tel. 94 354-25-53S.Kus@lobo.pl  

POZNAŃ, ul. Czarnieckiego 12, tel. 539-826-887B.Korcz@lobo.pl  


Aktualności